Board To The Death
The Dice Tower
Undead Viking

wtorek, 13 marca 2012

Planszówkowe Indie - "The Wanderers"


"The Wanderers - Broken Oath" to tytuł rodzimej gry, który dziś wypłynął do wiadomości publicznej. Jeden z autorów tej powstającej gry przygodowo-bitewnej, posługujący się pseudonimem "Mitra" podał pierwsze informacje o grze, które znajdziecie poniżej.

"Od dłuższego czau pracuję z 6 osobowym zespołem nad rodzimą grą planszową THE WANDERERS (Wędrowcy) podtytuł roboczy Broken Oath. Ma to być oryginalne połączenie klasycznego rpg w formie planszowej z uproszczonym na potrzeby dynamicznej rozgrywki systemem bitewnym. Rzuty kostką zostały prawie całkowicie wyeliminowane co nadaje dynamizmu rozgrywce oraz minimalizuje element losowy. By wygrać trzeba więc przede wszystkim myśleć i przechytrzyć przeciwnika realizując konsekwentnie plan taktyczny na wygraną i mądrze w wydając zdobyte złoto.

Gra stawia na kooperacje i rywalizacje. Gracze dzielą się na 2 rywalizujące drużyny i w takiej konwencji toczy się też rozgrywka. Gramy i walczymy drużynami gdzie każdy z graczy odgrywa wybraną rolę zależną od klasy, unikalnych umiejętności oraz dodatkowej wybranej na starcie specjalizacji.


Rozgrywka odbywa się na planszy składającej się z 2 oddzielnych obszarów. W centrum planszy znajduje się pole bitewne składające się z 240 pół na którym jak sama nazwa wskazuje odbywają się potyczki drużyn oraz walki z przeciwnikami losowymi z którymi drużyna zetknie się w trakcie wykonywania zadań. Pole bitewne otacza droga przygody po którym poruszają się drużyny. Zawiera on lokacje w których gracze mogą spotkać przeciwników, wykonać zadania jak również zakupić i sprzedać mikstury, oręż czy pancerz. 

Na potrzeby gry i odwzorowania trybu taktycznego statystyki naszych bohaterów są dosyć rozbudowane w porównaniu do innych gier planszowych. Są one jednak wszystkie przedstawione na karcie w sposób prosty i bardzo czytelny. Możecie to zresztą ocenić sami. Jutro dodam dodatkowy opis do ikon dla osób dla których coś mogłoby być niejasne.

Z ilustracjami możecie zapoznać się na naszej stronie WWW.THEWANDERERS.PL. Jest tam też w galerii plansza robocza na której testujemy tytuł dojdą do niej jeszcze dodatkowe struktury na ramki i naturalnie opis pól tekstowych ale już wrzuciłem planszę byście mogli zobaczyć o czym mówimy. Pierwotnie były 2 mniejsze plansze a droga przygody była bardziej rozbudowana jednak w trakcie testów zawsze był problem z miejscem na stole i suma summarum zmiksowaliśmy 2 plansze w jedną większą co okazało się praktyczniejszym i ekonomiczniejszym pomysłem.

Mechanika jest bardzo mocną stroną gry, znajdziecie tu rozwiązania które pozwolą wam wielokrotnie rozgrywać partie bez znużenia tytułem a wręcz pozwolą za każdym razem odkryć coś nowego. Zastosowanie rozbudowanych statystyk, premii bitewnych, ogromnej ilości kart ekwipunku,  umiejętności specjalnych i dodatkowych specjalizacji to coś co dostarczy frajdy każdemu miłośnikowi myślenia w grze.

Gra będzie oferować kilka trybów dzięki czemu będziemy mogli dostosować czas trwania rozgrywki do czasu którym dysponujemy. Będzie możliwe rozegranie krótkich 1-2 godzinnych szybkich partii lub pełnego trybu przygodowego trwającego 5-6 godzin.

Zawartość wersji podstawowej gry przypadnie chyba każdemu do gustu. Stawiamy na ilość i jakość.
  • 16 bohaterów.
  • 110 kart ekwipunku.
  • 165 kart akcji
Naturalnie piękne i solidne pudło oraz plansza i instrukcja. Kości, żetony premii itp."

Zapowiedzi wyglądają naprawdę pięknie, mamy nadzieję że jeszcze nie podane szczegóły będą trzymać poziom grafik koncepcyjnych.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony thewanderers.pl