Board To The Death
The Dice Tower
Undead Viking

środa, 21 marca 2012

Nowe reguły do gier FFG

Dawno nie informowaliśmy was o grach we formacie LCG wydawanych przez Fantasy Flight Games. Jest okazja by to nadrobić gdyż FFG opublikował aktualizację zasad i FAQ do swoich trzech tytułów.Jako pierwsza swoje aktualizacje otrzymała  karcianka "Call of Cthulhu". Wraz ze zbliżającymi się nowym sezonem turniejów autorzy przygotowali aktualizację zasad turniejowych oznaczoną numerem 2.0.1. Prócz zmian zasad, określono jednoznacznie karty dopuszczalne w rozgrywkach turniejowych.
Zaktualizowano także zbiór najczęściej zadawanych pytań - należy zwracać uwagę na czerwony tekst. Jedną z ważniejszych zmian jest errata do karty "The Large Man" zmieniająca zachowanie z kartą "An Offer You Can't Refuse" tak by razem nie tworzyły dominującej kombinacji niszczącej rozgrywkę.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem i oczywiście we właściwych dokumentach pdf.
 
"Warhammer: Invasion" to druga gra aktualizowana przed regionalnymi mistrzostwami. Zasady turniejowe i FAQ (wersja 1.7) są dostępne do pobrania.
Większość pozycji w FAQ to ważne sprostowania zasad, omówione są efekty działające w momencie gdy dana karta opuszcza rozgrywkę i momenty następowania tych efektów. Rozszerzono definicję "zniszczonych" i "poświęconych" by wyjaśnić jak te terminy wpływają na inne umiejętności.
Karta "Will of the Electors" została wycofana na listę kart zastrzeżonych.

Kilka dodatkowych szczegółów znajdziecie na tej stronie.

Aktualizacje nie mogły ominąć karcianej "Gry o Tron". Wielkie konklawe Maestrów w cytadeli Starego Miasta zebrało się by przed nowym sezonem przygotować dokumenty dotyczące zasad panujących w Westeros.
Rozesłane kruki niosą wieści o zasadach turniejowych i najnowszym FAQ.

Aktualizacje opisują współdziałanie duplikatów z mechaniką odsyłania kart do Cienia. Teraz duplikaty chronią dowolne załączniki przed jakimkolwiek efektem usuwającym kartę z gry.
Uznano także że dwie kart oddziałują zbyt negatywnie na otoczenie podczas rozgrywki - "Ghaston Grey" i "Robert Baratheon", do obu przygotowano odpowiednie erraty. Zdarzały się niebezpieczne kombinacje karty Roberta z kartą "Satin" prowadzące do zmuszenia przeciwnego gracza do odrzucenia niemal całej swojej talii w jednej fazie.

Oczywiście to nie wszystko - na stronie FFG i w plikach dowiecie się o pozostałych zmianach.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com