Board To The Death
The Dice Tower
Undead Viking

wtorek, 20 marca 2012

Konkurs zakończony

Czekamy na odpowiedź naszego partnera - sklepu bard.pl - nim opublikujemy nazwiska wylosowanych osób. Póki co podamy prawidłowe odpowiedzi.Pytanie 1 - Franz von Thurn und Taxis otrzymał pierwsze zlecenie od Maksymiliana I Habsburga - to fakt że w roku zlecenia (1490) nie był on jeszcze cesarzem (bo został nim dopiero po śmierci ojca i dalszych perturbacjach), ale on był zleceniodawcą, nie ojciec czy ktoś inny. Ojcem Maksymiliana jest oczywiście Fryderyk III Habsburg i to była prawidłowa odpowiedź.

Z tym pytaniem nie mieliście problemów, tylko jedna odpowiedź brzmiała "Maksymilian", i tylko jedna "Ernest" (chodzi o dziadka - Ernesta Żelaznego)


Pytanie 2 - W 1990roku podpisana została tylko jedna "karta", i mimo różnych poglądów co do faktycznej daty zakończenia okresu zimnej wojny, chodziło nam o ten szczególny dokument - "Paryską Kartę Nowej Europy" podpisana w listopadzie 1990r.

Jedna osoba wskazała jako odpowiedź "Traktat zjednoczeniowy o przywróceniu jedności Niemiec", również podpisany w 1990 roku (12 września, a ratyfikowany 20 września) - zdecydowaliśmy się uznać tą odpowiedź, jednak uczestnik ten pomylił się w pytaniu 3.

Pytanie 3 - Tu aż 50% odpowiadających podało zły rok! Wiemy dlaczego - na stronie produktu "Rex Final Days of Empire" w sklepie Bard.pl (był i jest nadal) widnieje błąd w tłumaczeniu:

"Ostatnie dni Imperium Lazax nadeszły w 79 roku trwania wojny, kiedy bez ostrzeżenia, Federacja Sol przeprowadziła..."

Podczas gdy oryginalny tekst brzmi:

"The final days of the Lazax Empire began in the seventy-third year of the Twilight Wars, when without warning, the Federation of Sol led a deadly assault"...

Prawidłowa odpowiedź to 73 rok, taką datę podaje wydawca gry Fantasy Flight Games.


Pytanie 4 - Na sam koniec pytanie było łatwe, osoby znające "Egizię" lub ci którzy obejrzeli dowolną wideo recenzję wiedziały że niebieski pierścień to żeton, którym oznaczamy pola nawadniane. Nikt nie popełnił błędu w tym pytaniu.

Pierścień doskonale widać na zdjęciu obok. Jeśli jeszcze nie wiecie to w tym roku Bard wyda "Egizię" w naszym rodzimym języku.


Konkurs miał kilka zalet ale napiszcie w komentarzach jakie były jego wady. Nie chcemy ich powtarzać następnym razem.