Board To The Death
The Dice Tower
Undead Viking

niedziela, 4 marca 2012

"Igrzyska Śmierci" razy 3

"Igrzyska Śmierci" (w oryginale "The Hunger Games") to powieść S-F opowiadająca o walkach ludzi z dwunastu dystryktów na śmierć i życie. Całość odbywa się w konwencji reality show i jest prowadzone przez władze USA w niedalekiej przyszłości.  W tym roku pojawi się film oparty na tej powieści.

Franczyzę wykupiło również Wizkids i jeszcze w marcu ma nastąpić premiera trzech gier osadzonych w świecie z powieści .

W grze figurkowej "The Hunger Games Single-Figure Boosters", będzie można zebrać ulubionych bohaterów historii, 27 figurek będzie sprzedawane pojedynczo.

W grze strategicznej "The Hunger Games - District 12 Strategy Game" akcja toczy się wokół fabuły filmu a gracze wcielają się w mieszkańców dwunastego dystryktu i starają się uniknąć zostania wybranym do igrzysk.

Karcianka "The Hunger Games Jabberjay Card Game" jest grą podstępu i dedukcji. Każdy gracz jest mieszkańcem albo dystryktu albo rozjemcą z kapitolu, lecz jego tożsamość jest ukryta przed innymi graczami. Celem jest zdemaskowanie pozostałych graczy i zmuszenie ich do ucieczki. Gracze mogą wybrać tryb kooperacyjny by chronić innych mieszkańców przed rozjemcami.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony gamesalute.com